Można już składać wnioski w rządowym programie dotacji na zakup i instalację pompy ciepła. Z dofinansowania na zakup gruntowych, powietrznych i wodnych pomp ciepła skorzystają właściciele nowych domów jednorodzinnych. 

Nabór do długo oczekiwanego programu Moje Ciepło rozpoczął się już przed tygodniem, jednak dopiero na dzisiaj zaplanowano jego oficjalne ogłoszenie.

Program Moje Ciepło jest odpowiedzią na aktualne potrzeby indywidualnych inwestorów (osób fizycznych), którzy starają się myśleć przyszłościowo zarówno pod kątem ekologii jak i ekonomii.

https://www.mojecieplo.gov.pl

Budżet przedsięwzięcia to 600 mln zł. Nabór prowadzony jest w formie elektronicznej, a instrukcja składania wniosku oraz składania korekty wniosku dostępna jest na stronie www.mojecieplo.gov.pl. Nabór wniosków potrwa do 31 grudnia 2022 roku lub do wyczerpania dedykowanej puli środków.

Program skierowany jest do właścicieli nowych budynków, którzy zainwestowali w pompę ciepła – powietrzną lub gruntową – pracującą na potrzeby centralnego ogrzewania lub centralnego ogrzewania i przygotowywania c.w.u.

Dofinansowanie NFOŚiGW ma być udzielane w formie bezzwrotnych dotacji stanowiących od 30 do 45 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Uprzywilejowaną grupą będą posiadacze Karty Dużej Rodziny, którzy mogą liczyć na 45 proc. dofinansowania na zakup i montaż pompy.

Na jedną inwestycję będzie można otrzymać od 7 do 21 tys. zł. Na wsparcie w wysokości 21 tys. zł mogą liczyć właściciele domów składający wniosek o dotację na gruntową pompę ciepła. Zakup pomp ciepła typu powietrze/woda lub powietrze/powietrze będzie dofinansowany maksymalną kwotą 7 tys. zł.

Więcej