Inogy Stoen Operator oraz Tauron Dystrybucja odnotowały rekordowy przyrost mikroinstalcji OZE, większość z nich opiera się na wykorzystaniu technologii fotowoltaicznej.

W ubiegłym roku ponad dwukrotnie wzrosła ilość mikroinstalacji fotowoltaicznych przyłączonych do sieci warszawskiego operatora elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej innogy Stoen Operator.
W ubiegłym roku do sieci tego OSD przyłączonych zostało 1427 mikroinstalacji OZE o sumarycznej mocy zainstalowanej 9,083 MW. Wszystkie przyłączone źródła to mikroinstalacje (o mocy do 50 kW ) fotowoltaiczne. W efekcie na koniec 2019 roku do sieci innogy Stoen Operator przyłączonych było 2559 mikroinstalacji fotowoltaicznych, o łącznej mocy zainstalowanej równej 15,662 MW.

Rekordową liczbę mikroinstalacji odnotował również Tauron Dystrybucja. Fotowoltaika w liczbach: 30,4 tys o łącznej mocy 206 MW. To blisko cztery razy więcej niż w roku poprzednim. W sumie spółka przyłączyła już ponad 47 tys. tego typu instalacji. Łączna moc wszystkich przyłączonych w ubiegłym roku odnawialnych źródeł energii wyniosła 278 MW, w tym mikroinstalacji 206 MW.

Więcej szczegółów: Inogy Stoen Operator, Tauron Dystrybucja