PKO Bank Polski wystartował z pożyczką gotówkową, dzięki której można sfinansować zakup i instalację paneli fotowoltaicznych do kwoty 50 tys. złotych. To kolejny krok na drodze do realizacji programu Energia plus, którego celem jest zapewnienie polskim rodzinom, sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) i Jednostkom Samorządu Terytorialnego (JST) energetycznej niezależności. Już niebawem do konsultacji trafi projekt nowelizacji ustawy o OZE, który umożliwi MŚP działalność prosumencką.

Ekopożyczka to nowy produkt PKO Banku Polskiego na zakup urządzeń fotowoltaicznych. Oferta obejmuje finansowanie, do 50 tys. złotych, zarówno kosztów zakupu paneli słonecznych, jak również ich montażu.

Oprocentowanie kredytu to 4,99%, prowizja wynosi 0,99% Aby skorzystać z tak preferencyjnych warunków cenowych, wystarczy w ciągu trzech miesięcy od uzyskania finansowania przedstawić dokumenty potwierdzające zakup i montaż urządzeń za co najmniej 85% kwoty pożyczki.

Panele słoneczne mogą być zamontowane niezależnie od źródeł ciepła nowej generacji i pozwalają na znaczące zwiększenie niezależności energetycznej budynku. Dodatkowo od 2019 roku wydatki na termomodernizację budynków jednorodzinnych można, w ramach ulgi termomodernizacyjnej, odliczyć od dochodu.

Pożyczka może być spłacana nawet przez 10 lat, co w połączeniu z ulgą podatkową powoduje, że gospodarstwa domowe będą mogły zmniejszyć poziom swoich miesięcznych wydatków na zakup energii elektrycznej.

Więcej