Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Polska Grupa Energetyczna analizuje, jak nowe regulacje w zakresie wsparcia dla odnawialnych źródeł energii i inwestycji w zakresie elektrowni wiatrowych wpłyną na realizowane przez nią projekty farm wiatrowych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część projektów zostanie wstrzymana.

Wiceprezes PGE Ryszard Wasiłek zapewnił, że Spółka nie zamierza rezygnować z realizacji projektów morskich farm wiatrowych. Obecnie trwają badania środowiskowe prowadzone w ramach kontraktu o wartości 42 mln zł. Obejmują trzy elementy: przeprowadzenie badań środowiskowych, sporządzenie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy farmy wiatrowej Baltica o maksymalnej mocy ok. 1040 MW wraz z morską i lądową infrastrukturą przyłączeniową.

Ostateczna decyzja o realizacji przez PGE Energetyka Odnawialna projektu morskiej farmy wiatrowej Baltica ma być podjęta po zakończeniu badań środowiskowych, co ma nastąpić w 2018 r.

Źródło: PAP