Dzisiaj, tj. 4 sierpnia 2021 r. Anna Kornecka została odwołana z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Decyzja została podjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Powyższe pozostaje istotne w świetle zaangażowania byłej Podsekretarz stanu w liczne inicjatywy, w tym o charakterze regulacyjnym, w obszarze sektora odnawialnych źródeł energii. Wiceminister Anna Kornecka kierowała pracami w resorcie Rozwoju, Pracy i Technologii dotyczącymi między innymi projektu ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, który zgodnie z zapowiedziami ma zostać skierowany do Sejmu na przełomie września i października br. Co więcej, to w ramach tego ministerstwa został opracowany projekt nowelizacji ustawy OZE przewidujący zmiany w systemie prosumenckim, oceniane, jako korzystniejsze od tych przewidzianych w projekcie rządowym. Dodatkowo, w ostatnich dniach wiceminister Kornecka informowała, że resort rozwoju, pracy i technologii podejmuje działania ukierunkowane na umożliwienie społecznościom energetycznym wykorzystującym OZE korzystania ze wsparcia ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

Jak podają media, wcześniej wiceminister krytykowała podatkowe założenia Polskiego Ładu. Rzecznik rządu przekonywał, że była wiceminister nie wywiązywała się ze swoich obowiązków związanych z procedowaniem projektów ustaw związanych z mieszkalnictwem.

Swoją dymisję skomentowała na Twitterze Anna Kornecka:

Wchodząc do rządu miałam jeden cel: bronić polskich przedsiębiorców. Nie ma zgody na drastyczne podnoszenie dla nich podatków i danin. Nie żałuję, że zapłaciłam za to dymisją. Dalej będę pracować na rzecz tych, dzięki którym Polska się rozwija – pracować tak, jak całe Porozumienie – napisała Kornecka.

Więcej na rmf24.pl