Europa po wojnie na Ukrainie Weryfikacja systemów bezpieczeństwa surowcowego i energetycznego Europy

Tragedia jaka się dzisiaj odbywa na Ukrainie, zmusza nas w Polsce do weryfikacji założeń dotyczących całego naszego życie społecznego, ekonomicznego i gospodarczego. Po agresji Rosji na Ukrainę nic już nie będzie takie jak jeszcze przed paroma tygodniami. Pandemia plus wojna …

Optymalny mix energetyczny Polski w ciągu najbliższej dekady – zadania legislacyjne.

Pomimo dużej aktywizacji ministerstw, których zadaniem jest legislacyjne dostosowanie przepisów do wymogów nowoczesnej transformacji energetycznej, tempo uchwalania najważniejszych ustaw determinujących rozwój energetyki odnawialnej i rozproszonej nie może satysfakcjonować zarówno inwestorów jak i odbiorców energii. Najważniejsza ustawa, która jest dla inwestorów …

Energetyka –2021 roku i co dalej ?

Rok 2021 może okazać się przełomowy w podejściu społecznym do problemów energetyki. Dotychczas problemy tego sektora nie cieszyły się szczególnym zainteresowaniem społecznym, przeciętny użytkownik nie zastanawiał się skąd energia pochodzi i jaki wpływ na życie ma sposób jej wytwarzania i …

Wpis numer 2 – bez tytułu

Dużo się dzieje w branży energetycznej, zarówno Ministerstwo Klimatu jak i Ministerstwo Rozwoju podejmują szereg inicjatyw legislacyjnych mających na celu uporządkowanie sytuacji inwestycyjnej związanej z odnawialnymi źródłami energii. Zaproponowano zmianę bardzo kontrowersyjnej ustawy odległościowej, wstrzymującej de facto inwestycje w lądowe …

Tworzenie nowego ładu energetycznego – obowiązek legislacyjny i decyzyjny.

W ostatnim czasie obserwujemy intensyfikację inicjatyw i działań legislacyjnych ze strony Ministerstwa Klimatu i Ochrony Środowiska i Ministerstwa Rozwoju, w zakresie przywrócenia możliwości inwestycyjnych, a co za tym idzie rozwoju źródeł wytwarzania energii odnawialnej. Być może świadomość zagrożeń wynikających z …