Zgodnie z informacja przekazaną przez Główny Urząd Statystyczny -Produkcja węgla kamiennego w kwietniu w Polsce spadła o 20,6 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej i wyniosła 4.241tys. ton. W porównaniu do marca br. produkcja węgla kamiennego spadła o 16,3 proc.Natomiast w okresie styczeń-kwiecień produkcja spadła o 6,8 proc. rdr do 19.511 tys. ton.

Jednocześnie produkcja węgla brunatnego w kwietniu w Polsce spadła o 9,1 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku i wyniosła 3.430 tys. ton. W porównaniu do marca br. produkcja węgla brunatnego wzrosła o 3,7 proc.W okresie styczeń-kwiecień produkcja spadła o 15,9 proc. rdr do 14.548 tys. ton.

Kwiecień pozostaje tym samym najsłabszym miesiącem w tym roku jeśli chodzi o wydobycie węgla w Polsce. Podstawową przyczyną jest tu epidemia koronawirusa, która znacznie wpłynęła na funkcjonowanie kopalń. W całym ubiegłym roku polskie kopalnie wydobyły blisko 62 mln t węgla kamiennego. Wydobycie na 2019 r. zakładano na poziomie 65,5 mln t.

Więcej informacji odnośnie spadku wydobycia węgla kamiennego i brunatnego