Na wczorajszej konferencji, organizowanej przez PGE w Krynicy Zdroju, zostały poruszane tematy innowacji w energetyce, magazynów energii oraz elektromobilności.

Krzysztof Tchórzewski napisał list do uczestników wydarzenia w którym wyjaśniał, że „[…] rosnąca popularność paliw alternatywnych i odnawialnych źródeł energii stawia pod znakiem zapytania niekwestionowaną dominację węglowodorów w gospodarce światowej, ale również polskiej.”

„Nakładają się na to aspiracje polityczne i społeczne. Skumulowany wpływ tych czynników może w najbliższych latach doprowadzić do strukturalnego przełomu w funkcjonowaniu przedsiębiorstw energetycznych, odbiorców energii oraz łączących ich relacji.’’ – zauważył.

Polska posiada możliwości naukowe i technologiczne, aby skorzystać z pojawiających sposobności, które powstają w wyniku nowych kierunków w energetyce. „Efektywne włączenie się w globalny wyścig w sektorze energii wymaga określenia kluczowych obszarów, w których sukces jest realny i zgodny ze strategicznym interesem państwa” – napisał Minister.

Więcej