Spółka Restrukturyzacji Kopalń zaangażowana jest w pilotażowy program przekwalifikowania osób odchodzących z branży wydobywczej. Pierwszy zespół przejdzie szkolenie umożliwiające podjęcie pracy przy instalacji i serwisowaniu turbin wiatrowych.

Szwedzki deweloper elektrowni wiatrowych OX2 oraz specjalizująca się w szkoleniach dla branży wiatrowej spółka Windhunter Academy przeszkolą pierwszy, ośmioosobowy zespół górników, którzy zdecydowali się odejść z branży wydobywczej. W pilotażowy program obu firm zaangażowana jest też Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK), która pokryje koszty ich udziału w projekcie.

Szkolenie trwa miesiąc i jest bezpłatne dla uczestników. Jego program opracowała firma Windhunter Academy i odpowiada on wszystkim standardom Global Wind Organisation, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich.

Absolwenci kursu będą mogli podjąć pracę przy instalacji i serwisowaniu turbin w Polsce i w innych krajach. Szczególnie że oprócz części technicznej przewidziany jest kurs języka angielskiego w stopniu podstawowym lub na poziomie specjalistycznym, a także spotkania z ekspertami – doświadczonymi technikami turbin wiatrowych.

Więcej